TZ: Žlutá stužka upozorňuje na téma dětí vězněných rodičů. Osvětový běh Yellow Ribbon Run na podporu integrace lidí po výkonu trestu se letos poběží posedmé.

Praha, 30. března 2022 – Již 7. ročník Yellow Ribbon Run je naplánován na úterý 21. června 2022 od 14:00 v Aktivním lesoparku Řepy. Od pátku 1. 4. se mohou běžci registrovat. Přihlášením do Běhu se žlutou stužkou přispějí také na registraci běžcům s trestní minulostí v hlavním závodu. Letošní ročník bude poprvé tematický – je věnován dětem vězněných rodičů. Pro nejmenší a juniory bude připraven dětský závod i program, patronkou dětského Yellow Ribbon Run je moderátorka České televize Barbora Černošková. Na akci nebude chybět ani ambasador projektu a bubeník vězeňské kapely Wsedě, herec a scénárista Petr Čtvrtníček.

„Děti trpí uvězněním rodičů nejvíce, v ČR je takto stigmatizováno na 40 000 dětí. Díky Yellow Ribbon Run se mohou rodiče, kteří jsou aktuálně ve vězení, se svými dětmi setkat a prožít odpoledne plné zážitků. Právě posilování rodičovských kompetencí a udržení vztahů je jedním ze zásadních faktorů snižování rizika recidivy,“ říká Gabriela Slováková, iniciátorka Yellow Ribbon Run v České republice a ředitelka Věznice Kuřim.

Příběhy běžců se žlutou stužkou přibližuje doprovodný program Yellow Ribbon. Jeho součástí je výstava fotografií Jana Jirkovského s názvem „Uteč předsudkům aneb Žlutá stužka v pohybu“. Pro 7. ročník bude rozšířena o tři nové příběhy běžců s trestní minulostí.

Realizátorem trati Yellow Ribbon Run je sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon

Termín: 21. 6. 2022

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Aktivní lesopark Řepy, Praha 17

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Virtuální závod Yellow Ribbon Run

Termín: 1. 6. 2022 – 21. 6. 2022

Závod: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Fotogalerie ZDE

Kontakt:

Veronika Friebová
PR Specialista Yellow Ribbon
mobil +420 778 457 229
friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz