Yellow Ribbon Run měl namále. Běžci se žlutou stužkou vyběhnou v říjnu.

Praha, 18. června 2020 – Jubilejnímu 5. ročníku Yellow Ribbon Run, běhu na podporu lidí s trestní minulostí, hrozilo odložení termínu do příštího roku. Termín běhu je nově stanoven na čtvrtek 8. 10. 2020 v Aktivním lesoparku Řepy. Městská část Praha 17 Řepy nabídla akci partnerství. Realizaci závodu nově zajistí sportovec a filantrop Tomáš Slavata, kterého s touto městskou částí spojují aktivity jeho organizace Atletika Řepy. Akci podpoří také její ambasador Petr Čtvrtníček s vězeňskou kapelou Wsedě z Kuřimi.

Běh každoročně pořádá Vězeňská služba ČR, Probační a mediační služba ČR a nezisková organizace RUBIKON Centrum. 

„Jsem ráda, že plánujeme reálný běh. V tomto roce paradoxně dostal druhou šanci i samotný Yellow Ribbon Run. Vážím si toho, že jsme našli odvahu a spolu s Probační a mediační službou a RUBIKON Centrem plánujeme běh a akci Yellow Ribbon Run na podzim. Odsouzení i zaměstnanci Věznice Kuřim jsou připraveni myšlenku běhu podpořit a poctivě trénují,“ říká Gabriela Slováková, ředitelka Věznice Kuřim a iniciátorka Yellow Ribbon Run Česká republika.

Charitativní běh upozorňuje na obtížnou integraci lidí s trestní minulostí. Těm ve výkonu trestu často narůstají dluhy a po propuštění z vězení se nemají kam vrátit. Osvěta prostřednictvím běhu je úspěšná a Yellow Ribbon Run získává každým rokem stále více podporovatelů, kteří pod heslem „Uteč předsudkům“ pomáhají měnit pohled společnosti na bývalé vězně.

Fotogalerie ZDE

__________________________________________________________________________

Tomáš Slavata – filantrop, sportovec a bývalý vrcholový triatlonista. Prožil nelehké dětství, díky sportu a zejména triatlonu ale těžká období překlenul. V roce 2010 založil atletický oddíl v Řepích, spolu s hercem Rostislavem

Novákem vytvořil projekt La Putyka – Inspirace dětem. Pořádá tréninkové sportovní kempy, beseduje na základních školách i v dětských domovech. Na podzim roku 2019 vedl besedu ve Věznici Kuřim. Tomášovým stěžejním projektem je Slavata Triatlon Tour. Více na www.slavatatriatlontour.cz nebo www.atletikarepy.cz

Yellow Ribbon Run (YRR)/Běh se žlutou stužkou – cílem projektu je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská sužba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba ČR. Funguje za finanční podpory několika partnerů. V roce 2019 běželo štafetový závod na 600 běžců.

V roce 2020 podpoří Yellow Ribbon Run generální partner pojišťovna D.A.S., společnosti Kostelecké uzeniny, United Bakeries, Futaba, DP Work, Hamerník, AGiga, Jipo Car, Kantýna Kuřim, Dřevotrading, VDP a nově Jihomoravský kraj a městská část Praha 17 Řepy.

Kontakt:

Veronika Friebová
PR Specialista Yellow Ribbon
mobil +420 778 457 229
friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz