Veronika

Jaký máte vztah k projektu Yellow Ribbon? Vztah mám velice kladný neboť jsem byla 8 let ve VTOS jsem vděčná za projekt který pomáhá propuštěným vězňům.

Jak vám pomohl dar? Dar v podobě koloběžek pro syny mi pomohl udělat radost klukům, sama bych jim to nedokázala splnit.

Jaká byla vaše situace po výstupu z vězení/odsouzení? Má situace byla těžká zemřela mi maminka, když jsem byla ve výkonu, tudíž jsem se vracela do cizího prostředí. Bydlela jsem u maminky kamarádky v Kutné Hoře a vše pro mě bylo nové. Přišla jsem o syny, které mi vzal ex manžel a celkově to bylo hrozné, ale trpělivost přináší růže a vše se srovnalo, syny mám u sebe, mám malou dceru a skvělého partnera, takže jsem konečně šťastná.

Kdo vám byl oporou? Maminky kamarádka s rodinou, pěstouni a partner. 

Jak těžké je si najít práci s trestní minulostí?  Záleží na tom, kde chcete pracovat. Do fabriky, k pásu, vás venku a minulost neřeší, ale pokud byste chtěli třeba do Lidlu atd…tak trestní rejstřík je dost velký problém… 

Jak je složité získat výpis z trestního rejstříku? Není to složité zajdete, na poštu, dáte občanský průkaz, zaplatíte 100 Kč a oni vám ho vytisknou. 

Současná situace – jak se vám daří? Teď mi končí rodičovská dovolená, takže opět začnu shánět práci, ale dcerka jde do školky až příští rok v září, tak zatím budu shánět brigády na pozdní odpoledne, abysme se s partnerem vystřídali v hlídání.Jinak se nám daří dobře, občas je to v dnešní době složité, ale zvládáme to, což je to nejdůležitější, máme se rádi a jsme zdraví, což je pro mě nejvíc.

Máte nové přátele? Ano, mám jich plno, ale je přítel a přítel, takže po svých předchozích přátelstvích se hodně rozhoduji s kým a co sdílím. 

Jaké máte vztahy s rodinou, partnerkou/partnerem, dětmi? Zaplať pánbůh, už jsem s dětmi v pohodě, ale byla to šílená situace, s partnerem je to od začátku super.

Co děláte ve volném čase? Hraju si s dcerou a učíme se barvy a různé věci, jezdíme na výlety a hodně trávíme víkendy na fotbalových zápasech, protože oba kluci hrají fotbal jeden za Malín u Kutné Hory a druhý za Křesetice. 

Máte nějaké koníčky? Mým největším koníčkem je má rodina, jinak ráda tvořím dekorace a tančím. Dříve jsem cvičila aerobik, ale jelikož mám problém se zády, už moc necvičím jen cviky na záda.