TZ: Celkem 60 odsouzených z Věznice Vinařice plánuje běžet v 9. ročníku Yellow Ribbon Run

Praha, Vinařice, 7. června 2024 – Věznice Vinařice uspořádá Žlutostužkový den a hlavně běžecký závod, který je součástí již 9. ročníku Běhu se žlutou stužkou / Yellow Ribbon Run, na podporu integrace lidí s trestní minulostí. Ten je letos věnovaný tátům s trestní minulostí. Do závodu se registrovalo celkem 60 odsouzených. Hlavní akcí 9. ročníku je závod Yellow Ribbon Run pro veřejnost, který se letos uskuteční 11. června 2024 v Říčanech u Prahy. 

Tzv. virtuální běhy odstartovalo slavnostní zahájení 9. ročníku ve Věznici Bělušice, kterého se zúčastnili zástupci Ministerstva spravedlnosti ČR, Probační a mediační služby a neziskových organizací, které s otci ve věznicích pracují.

„Muži jsou většinovou vězeňskou populací. V 9. ročníku Yellow Ribbon Run jsme se zaměřili zejména na táty s trestní minulostí a projekty, které jim nabízí přímou podporu, například jak získat lepší rodičovské návyky, tak neztratit kontakt se svými dětmi,“ říká iniciátorka Yellow Ribbon Run ČR a ředitelka trestní politiky Ministerstva spravedlnosti ČR, Gabriela Slováková.

Běžce ve Vinařicích přijede podpořit ambasador Žluté stužky, herec Petr Čtvrtníček a patronka dětí se žlutou stužkou, moderátorka Barbora Černošková. Plánují se připojit také další známé osobnosti.

Virtuální běh již zaběhlo 80 odsouzených z Věznice Stráž pod Ralskem, celkem 65 odsouzených z Věznice Příbram, také 55 odsouzených žen z Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice, 15 odsouzených z Věznice Hradec Králové, objekt Pouchov a další. Již tradičně se zapojuje 25 z 35 věznic v ČR.

V minulém roce se do Yellow Ribbon Run registrovalo celkem 800 lidí, kteří tak pod heslem „Uteč předsudkům“ a „Dát druhou šanci“ vyjádřili podporu ženám s trestní minulostí.

Registrace do běhu jsou otevřeny i pro veřejnost. Na hlavní akci, v Říčanech u Prahy bude připraven doprovodný program a mimo štafetových běhů pro dospělé, také dětský závod.

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon pro veřejnost

Termín: 11. 6. 2024

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY – registrace na místě zdarma

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Říčany u Prahy

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/693

Virtuální závod pro veřejnost: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/693

Fotogalerie ZDE

Kontakt:

Veronika Friebová
PR Yellow Ribbon Run
mobil +420 778 457 229
veronika.friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz