TZ: 80 běžců ve Věznici Stráž pod Ralskem

Stráž pod Ralskem, 9. dubna 2022 – V sobotu 9. 4. 2022 proběhl ve Věznici Stráž pod Ralskem první virtuální běh již 7. ročníku Yellow Ribbon Run. Do běhu se registrovalo celkem 80 běžců z řad odsouzených. Virtuální Běhy se žlutou stužkou jsou součástí osvětového projektu Yellow Ribbon, jehož klíčovou akcí je hlavní závod Yellow Ribbon Run, který je naplánován na úterý 21. června 2022 od 14:00 v Aktivním lesoparku Řepy.

Yellow Ribbon Run ve Věznici Stráž pod Ralskem spoluorganizuje kaplan Mgr. Bc. Martin Škoda za podpory ředitele věznice plk. Mgr. Ladislava Blahníka. Aktivity Yellow Ribbon mají rovněž podporu generálního ředitelství Vězeňské služby ČR. Generální ředitel Vězeňské služby Mgr. Simon Michailidis je pravidelným běžcem Yellow Ribbon Run.

V minulém roce absolvovalo Yellow Ribbon Run ve věznicích více než 200 odsouzených, spolu s běžci z hlavního závodu běželo se žlutou stužkou více než 650 běžců, kteří tak pod heslem „Uteč předsudkům“ a „Dát druhou šanci“ vyjádřili podporu lidem s trestní minulostí.

Registrace do běhu jsou otevřeny. Letošní ročník bude poprvé tematický – je věnován dětem vězněných rodičů. Pro nejmenší a juniory bude připraven dětský závod i program, patronkou dětského Běhu se žlutou stužkou je moderátorka České televize Barbora Černošková. Na akci nebude chybět ani ambasador projektu a bubeník vězeňské kapely Wsedě, herec a scénárista Petr Čtvrtníček.

Realizátorem trati Yellow Ribbon Run je sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon

Termín: 21. 6. 2022

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Aktivní lesopark Řepy, Praha 17

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

 

Virtuální závod Yellow Ribbon Run

Termín: 1. 6. 2022 – 21. 6. 2022

Závod: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Fotogalerie ZDE

Kontakt:

Veronika Friebová
PR Specialista Yellow Ribbon
mobil +420 778 457 229
friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz

_______________________________________________________________________

Yellow Ribbon Run (YRR)/Běh se žlutou stužkou – cílem projektu je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská služba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba za finanční podpory několika partnerů. V roce 2021 se do závodu registrovalo více než 650 lidí.

 

Yellow Ribbon Run v roce 2021 podpořili: generální partner pojišťovna D.A.S. a společnosti Kostelecké uzeniny, United Bakeries, Futaba, DP Work, AGiga, Jipo Car, Dřevotrading, Vězeňská duchovenská péče, Hilton Prague, Hamerník, Kantýna Kuřim, Mezinárodní vězeňské společenství, Jihomoravský kraj, Městská část Praha 17 Řepy, Asociace organizací v oblasti vězeňství, Česká pošta s.p., CS Cargo, Norwegian Embassy a MČ Praha 1.