Děti vězněných rodičů podpoří sportovci i VIP. Yellow Ribbon Run na podporu integrace lidí s trestní minulostí vrcholí 21. 6. 2022.

Praha, 2. května 2022 – Sedmý ročník osvětového běhu Yellow Ribbon Run (YRR) na podporu integrace lidí po výkonu trestu je naplánován na 21. června 2022 v pražském Aktivním lesoparku Řepy. Bude věnován dětem vězněných rodičů. Patronkou dětí YRR je moderátorka České televize Barbora Černošková. V rámci dětského programu bude o děti pečovat spolu s dalšími moderátory České televize, podpořit je přijde také biatlonista Michal Krčmář.

Projekt Yellow Ribbon je rozložen do několika akcí, letos jsou to zejména virtuálními běhy ve věznicích, kterých se účastnilo již 80 odsouzených. Tyto běhy budou pokračovat až do termínu hlavního závodu Yellow Ribbon Run, který tradičně propojuje lidi ze státního, neziskového i komerčního sektoru s odsouzenými i bývalými odsouzenými běžci. Ambasadorem Yellow Ribbon Run je herec a scénárista Petr Čtvrtníček. Součástí pořádající platformy je také sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

„Velmi si vážíme toho, že všechny pořádající organizace uskutečňují aktivity, které podporují rodinu a děti. Vězeňská služba pořádá například Dny otců nebo Den s dítětem, matky podporuje Věznice Světlá nad Sázavou. Probační a mediační služba pracuje s mladistvými, kteří jsou účastníky trestných činů nebo přímo jejich obětmi. RUBIKON Centrum také pomáhá rodičům ve věznicích. Tomáš Slavata pořádá závody pro děti z dětských domovů. Proto jsme se rozhodli na děti poukázat a uspořádat letošní ročník tak, aby si odnesly hezkou zkušenost. Některé z nich budou mít příležitost setkat se s vězněným rodičem, což je mimo brány věznice vždy vzácný zážitek,“ říká Gabriela Slováková, iniciátorka Yellow Ribbon Run ČR.

Jak vypadá nástup do vězení a co asi prožijí rodiny odsouzených můžete vidět v klipu, který se natáčel ve Věznici Kuřim zde:

Rodiče ve vězení, v hlavě spoustu otázek. Jak děti citlivě připravit na novou situaci? (volonte.cz)

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon

Termín: 21. 6. 2022

14:00 ZAHÁJENÍ PROGRAMU

16:00 REGISTRACE NA MÍSTĚ

16:30 – 17:30 DĚTSKÉ ZÁVODY

18:00 ŠTAFETOVÝ ZÁVOD

Místo: Aktivní lesopark Řepy, Praha 17

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Virtuální závod Yellow Ribbon Run

Termín: 1. 6. 2022 – 21. 6. 2022

Závod: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

REGISTRACE ZDE https://www.stopnito.cz/detail-zavodu/610

Fotogalerie ZDE

Kontakt:

Veronika Friebová
PR Specialista Yellow Ribbon
mobil +420 778 457 229
friebova@yrr.cz
www.yellowribbon.cz

_______________________________________________________________________

Yellow Ribbon Run (YRR)/Běh se žlutou stužkou – cílem projektu je bořit předsudky, dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Projekt Yellow Ribbon Run spoluorganizuje Vězeňská služba ČR, nezisková organizace RUBIKON Centrum a Probační a mediační služba za finanční podpory několika partnerů. V roce 2021 se do závodu registrovalo více než 650 lidí.

Partnery projektu jsou generální partner pojišťovna D.A.S., Praha 17, Jihomoravský kraj, Kostelecké uzeniny, United Bakeries, Hamerník, Jipo Car,  A-GIGA, Norské velvyslanectví, Dřevotrading,    Hotel Hilton Prague, Kafebouda, Česká pošta, Vězeňská duchovenská péče, Futaba, Bahn-mi-ba.